Ортодонтичні конструкції необхідні для виправлення дефектів не лише зубів, а й щелепно-лицьового кістяка. Необхідність лікування визначають на підставі висновку про загальний стан здоров’я пацієнта та зокрема ротової порожнини. За потреби корекції зубного ряду та прикусу призначають лікування на основі брекет-систем, кап, пластинок. Методика обирається в залежності від конкретних характеристик дефекту й результатів діагностики.
Вирівнювання зубів здійснюється за допомогою апаратів двох різновидів: знімних та незнімних. Ортодонтичні конструкції, виправляючи недоліки зубного ряду, спричиняють позитивний ефект на щелепу та комплекс лицьових м’язів. Лікар-ортодонт визначає режим використання апаратів для найкращого результату й зручності пацієнта. Як правило, зміни настають після носіння пластинок близько двох років.
Застосовується суто індивідуальний підхід, тобто апарат виготовляють на основі панорамного знімка, рентгеноскопії та зліпка зубів. У результаті створюється спеціальний пристрій із точним відображенням рельєфу зубів і використання якого пацієнтом не викликає дискомфорту. Перед застосуванням необхідне лікування виявлених захворювань зубів та ротової порожнини, а під час носіння – періодичні огляди.
Брекети застосовуються для виправлення дефектів прикусу та положення зубів. Корекція необхідна для запобігання стирання зубної емалі, небажаних трансформацій пломб, коронок, а також для збереження естетичних рис обличчя. Брекет-системи використовуються для пацієнтів різного віку і вже традиційно вважаються найбільш звичним методом усунення дефектів розташування зубів.
Брекети розподіляються за місцем кріплення до зубів: вестибулярні брекети розміщують на зовнішньому боці, лінгвальні – на внутрішньому. Перший вид визнано більш ефективним у вирівнюванні, налаштуванні та догляду, а також за критерієм ціни. Другий вид обирають з причин непомітності для навколишніх, хоча таке розміщення може спотворювати дикцію.
За матеріалом виготовлення брекети бувають металевими, із прозорого пластика чи прозорої кераміки, а також штучного сапфіру.
Встановлення брекетів та їх дія на усунення дефектів прикусу передбачає певну послідовність етапів. Це діагностика проблеми, визначення плану лікування та вибір відповідної брекет-системи; за потреби здійснюється лікування карієсу та професійне чищення зубів; виготовлення зліпку щелепи; встановлення брекетів; заходи з контролю ходу лікування та визначення його ефективності; встановлення ретейнерів для фіксації результатів.
Інвізілайн (Invisalign) – це інноваційна методика вирівнювання зубів. Капи, або елайнери, виготовлені із прозорого біополімера, не будуть помітні при носінні. Порівняно із брекетами та ортодонтичними пластинами, тонкі елайнери не вимагають посиленої уваги до щоденного догляду, не викликають психологічного дискомфорту водночас ефективно виправляючи дефекти зубного ряду.
Переваги елайнерів Інвізілайн
Поетапність корекції прикусу
Спортивні капи застосовуються під час активного відпочинку, спортивних ігор, екстремальних вправ для захисту зубів від пошкоджень. Використання кап також зменшує ймовірність щелепних травм, струсу мозку.
Наші послуги
Контакти